Logowanie

Wyszukaj produkt

Wyszukiwanie zaawansowane
Kategorie produktów

 
MAPY
 
ID M10-MM200-18

Garmin Monterra MaxiMapa

Cena brutto
2379.00 PLN

Dostępność:
brak
DARMOWA DOSTAWA

Opis | Specyfikacja techniczna | Mapy | Wyposażenie | Gwarancja | Pomoc
Monterra to pierwsze w pełni funkcjonalne urządzenie GPS firmy Garmin z obsługą sieci Wi-Fi, które łączy w sobie doskonałe funkcje GPS urządzenia typu outdoor z wielofunkcyjnością systemu operacyjnego Android. Monterra wykorzystuje wielofunkcyjny system Android, dzięki czemu stanowi niezawodne, trwałe i bardzo funkcjonalne przenośne urządzenie GPS. Urządzenie zapewnia miłośnikom aktywnej turystyki oraz zawodowcom korzystającym z urządzeń GPS typu outdoor możliwość idealnego dostosowania urządzenia GPS do własnych wymagań.

Urządzenie Monterra jest wyposażone w zoptymalizowany, dostosowany do użytku na świeżym powietrzu 4-calowy wyświetlacz z bardzo wytrzymałego szkła mineralnego działający w dwóch położeniach. Wyświetlacz odblaskowo-przezroczysty wykorzystuje moc słońca, dzięki czemu jest bardzo czytelny w każdych warunkach - nawet w pełnym słońcu. To rozwiązanie pozwala oszczędzać w ciągu dnia energię, jako że podświetlenie LED przydaje się wyłącznie w warunkach słabego oświetlenia.

Nowoczesny system podwójnych baterii wykorzystany w urządzeniu Monterra został specjalnie zaprojektowany z myślą o dłuższych wyprawach. Urządzenie oferuje możliwość wygodnego ładowania dołączonej baterii litowo-jonowej wewnątrz urządzenia lub praktycznej zamiany akumulatora na ogólnodostępne baterie AA. Dzięki temu Monterra zapewnia doskonałą wydajność funkcji GPS nawet do 22 godzin na jednym ładowaniu.

Urządzenie Monterra wykorzystuje wiodącą technologię czujników. Dzięki bardzo czułemu, dwupasmowemu odbiornikowi GPS/GLONASS urządzenie Monterra szybko odnajduje swoją pozycję i nie traci sygnału, nawet w osłoniętych miejscach i zagłębieniach terenu. Aby zapewnić jeszcze lepsze możliwości w zakresie ustalania pozycji, urządzenie jest wyposażone we wbudowany 3-osiowy kompas z wysokościomierzem i żyroskopem, który wskazuje kierunek, w jakim zwrócony jest użytkownik, nawet wówczas, gdy stoi on nieruchomo lub nie trzyma urządzenia poziomo. Po przeprowadzeniu kalibracji wysokościomierz barometryczny może monitorować zmiany ciśnienia, aby precyzyjnie określić wysokość, na jakiej znajduje się użytkownik. Można go również użyć do stworzenia wykresu rozkładu ciśnienia barometrycznego w czasie, co może ułatwić prognozowanie zmieniających się warunków pogodowych. Wbudowany czujnik UV wskazuje poziom nasłonecznienia, pozwalając uniknąć niekorzystnych efektów działania słońca, szczególnie na dużych wysokościach i na tle jasnych powierzchni lub powierzchni odbijających promienie słoneczne.

Urządzenie Monterra posiada wbudowany 8-megapikselowy cyfrowy aparat fotograficzny z autofokusem, który umożliwia wykonywanie zdjęć o żywych kolorach, do których dołączane są znaczniki geograficzne umożliwiające łatwy powrót do danego miejsca. Poza tym, urządzenie jest wyposażone w kamerę wideo z lampą błyskową/latarką, pozwalającą nagrywać filmy HD w rozdzielczości 1080 pikseli. Zdjęcia i filmy można z łatwością przesłać do komputera lub udostępnić za pośrednictwem serwisu Garmin Adventures. Urządzenie Monterra oferuje dużo pamięci wewnętrznej oraz gniazdo kart microSD, dzięki któremu można uzyskać dodatkowe 64 GB miejsca na dane (maksymalna pojemność karty pamięci obsługiwanej przez urządzenie). Urządzenie Monterra jest także wyposażone na wbudowane radio FM, z którego można korzystać po podłączeniu słuchawek.

Dzięki obsłudze technologii Wi-Fi, ANT+, Bluetooth i NFC (technologia zbliżeniowego przesyłania danych bez parowania urządzeń) urządzenie Monterra umożliwia udostępnianie danych, map, punktów, śladów, tras i skrzynek innym urządzeniom bezprzewodowym - nawet do 50 razy szybciej. Dodatkowo urządzenie umożliwia udostępnianie dużych plików, takich jak zdjęcia, za pośrednictwem aplikacji BaseCamp lub poprzez pobieranie danych bezpośrednio do komputera.

Urządzenie Monterra to wysokiej jakości narzędzie umożliwiające obsługę map (także map 3D), które pozwala połączyć 2 mapy, np. mapę Topo, mapę bazową lub obraz BirdsEye Select, a następnie wyświetlić nową, niepowtarzalną mapę w pełnym widoku 3D z widoczną teksturą przedstawiającą wzgórza, doliny, jeziora i lasy. Można na przykład połączyć obraz BirdsEye z mapą bazową z cieniowanym reliefem, a następnie powiększać ją, przesuwać i obracać, korzystając z wielodotykowego interfejsu.
Dodawanie innych map do urządzenia Monterra jest proste. Wystarczy załadować bazę danych BirdsEye Select do urządzenia i ruszyć w drogę. Można także dodać do urządzenia jedną z dostępnych map Topo i zacznąć badać dzikie obszary, korzystając z najlepszych danych map dostępnych dla regionu, albo załadować własne mapy opierające się na danych systemu GIS.

Urządzenie Monterra może zapewnić użytkownikom rozrywkę skupiającą się wokół milionów skrzynek. Skrzynki można pobierać z serwisu OpenCaching.com. Wystarczy załadować skrzynki z GSAK lub skorzystać ze swoich ulubionych aplikacji dla systemu Android. W przypadku każdej skrzynki można użyć funkcji geocachingu bez użycia papieru. Zapoznaj się z pełnymi opisami, wskazówkami i dziennikami.

Urządzenie Monterra za pośrednictwem systemu operacyjnego Android oraz sklepu Google Play daje bezpośredni dostęp do wszystkich lubianych aplikacji związanych z aktywną turystyką, a także umożliwia odkrywanie kolejnych opcji do wykorzystania podczas kolejnych przygód. Użytkownicy mają także dostęp do profesjonalnych aplikacji (np. związanych z rolnictwem lub wycinką drewna) pozwalających zwiększyć ich wydajność w tej dziedzinie. Jedna z najpopularniejszych rekreacyjnych aplikacji typu outdoor w Europie, jaką jest PeakFinder Alps, jest nawet fabrycznie zainstalowana w urządzeniu Monterra. Podaje ona użytkownikowi nazwę i wysokość poszczególnych otaczających go gór.